![](/sites/default/files/2023-01/12.09.2022_Article_2_inside_1000x560px.png)
Για τους περισσότερους από εμάς, η εικόνα ενός μικρού χωριού, με φυσικούς θησαυρούς, που περιβάλλεται από ένα πλούσιο πευκοδάσος και δίπλα έχει μια ωραία παραλία, φαντάζει ειδυλλιακή. Η ζωή όμως εκεί έχει πολλές προκλήσεις όπως μας λέει η κα Αλεξάνδρα Πάσχου, που διευθύνει το Δημοτικό Σχολείο Πηλίου, στην Βόρεια Εύβοια. Μια περιοχή που πέρασε πολλά το καλοκαίρι του 2021, με τις καταστροφικές φωτιές.
Διαβάστε περισσότερα εδώ.